Strana 2
Pokračovanie na strane 1
Open day alebo Deň otvorených dverí sa tento rok konal pri príležitosti Dňa študenstva, t. j. 17. 11. 1997. Na začiatok (ako zvyčajne) sme sa zhromaždili všetci v telocvični, kde nasledoval úvodný program. Po formálnych príhovoroch vystúpili aj čerstvo noví prváci, ktorí nás ohúrili svojím tanečným umením. Keď sa k tomu pridal aj Meky Žbirka, všetci výborne naladení sme sa vrhli v ústrety ďaľším aktivitám, ktorých nás čakalo viac než dosť.
Určite potom nebolo nikomu príjemné sedieť pred toľkými cudzími ľuďmi a tváriť sa, že práve takto vyzerajú naše každodenné hodiny. Neviem, či to bolo Mr. Perrym alebo niečím iným, ale do našej triedy sa na hodinu ekonomiky nahrnulo najviac divákov. Mnohí ostatní návštevníci mali možnosť "poprechádzať" sa v učebni IT, kde boli novootvorené počítače a internet, čo sa pár už pár dní po Open day nedalo. No aspoň sme zapôsobili. Novootvorené bolo aj Self Access Centre (študijné centrum). V hudobnom vstupe sa ako prvá predstavila džezová formácia ŠAMOVI TOVARIŠI a po nich nasledovala mladá rocková kapela ET CETERUM. Ani tento rok nechýbali naše preslávené debaty, v slovenčine tentoraz na tému:"Právo adolescenta na súkromie by malo byť nadradené právu rodičov byť informovaný" a v angličtine na tému: "Censorship for the good of society is justified".
Po celý deň nám ponúkali svoje výrobky študentské minipodniky Paper King a Shallo. Pre športuchtivých jedincov nechýbali samozrejme ani športové aktivity. Kvôli Dňu otvorených dverí naši študenti opäť naštudovali už známy muzikál My Fair Lady, tentokrát však v kratšej forme.
Celý deň nám však vládla skvelá nálada, program bol skutočne veľmi zaujímavý a nabitý, prišlo mnoho ľudí, ktorí sa zaujímali o našu školu a odchádzali plní nadšenia. Boli medzi nimi aj tí, ktorí sú už našimi prvákmi.
-A. J. -
Za posledné roky sme si už zvykli na vášnivé oslavy Halloweenu v zahraničných programoch typu Beverly Hills, kde sa nám Donna prezentovala ako imobilná morská panna a Kelly odhalila svoju dovtedy utajenú bosorácku tvár. Ale že sa k uhladeným, zazobaným študentom snívajúcim svoj americký sen priblížime takýmto rapídnym tempom? A predsa. . .
Niekedy v októbri bola zhora avizovaná oslava tohto mysteriózneho sviatku aj na našej škole. Na deň duchov sa každý pripravoval svojsky. Nemihali sa tu síce študenti v takých nákladných kostýmoch, ako sme to videli v už spomínanom seriáli, o to však boli masky zaujímavejšie a šokujúcejšie. Postretli sme tu hrôzostrašných Drakulov, sestričky, čertov alebo prispaté námesačné devy, ktoré mali dosť guráže na to, aby po škole behali v pyžamách a bez kompletného denného make-upu. Našli sa však aj také elementy, ktoré predstavovali alkohol alebo tehotné Indky. Niektoré prevleky boli skutočne strhujúce. Tie najoriginálnejšie masky v najlepšom prevedení boli nakoniec odmenené "adekvátnymi" cenami.
Náš profesorský zbor vyučoval doobedu v maskách a zlatým klincom dňa bolo ich poobedňajšie vystúpenie v telocvični. (Aspoň tej jeho časti, ktorej nechýba štipka odvahy a možno aj istá dávka exhibicionizmu. ) Niektorí nám predviedli poriadny kus hereckého nadania, za ktoré by sa na začiatku svojej kariéry nemuseli hanbiť ani také hviezdy ako . . . Arnold Schwarzenegger. Ich prejav bol miestami tak presvedčivý a fascinujúci, že v telocvični neostalo takmer ani jedno oko suché. Aj im patrí naša vďaka za tento vydarený deň.
-B. B. -
Tak ako každý rok aj tento sme mali vianočné assembly a s ním spojený vianočný program. Podaktorí oslavovali už od rána, takže atmosféra bola nabitá optimizmom.
O dobrú náladu sa postarali aj spievajúci prváci a druháci, ktorí obohatili program vianočnými koledami. Tretí ročník prispel scénkou o typickej slovenskej rodine počas Štedrého dňa. Bol stromček, bol kapor, boli aj aktivisti Slobody Zvierat. Celé assembly končilo nostalgickým príbehom, keď nám Michelle Darcy (americká lektorka) rozprávala príbeh o dievčatku so zápalkami. Rozprávka dojala aj tých najstarších a zanechala v nás dlhotrvajúce dojmy.
Verím, že aj o rok budeme všetci spolu prežívať vianočnú atmosféru.
J. N. a M. G.
Papier náš každodenný. . . Vec, s ktorou sa všetci stretávame deň čo deň. Je až taký bežný, že sa málokomu z nás chce zamýšľať nad tým, ako a odkiaľ sa k nám papier dostane a čo sa s ním deje , , potom". Isteže aj malé dieťa vie, že papier sa vyrába z dreva. Vieme to všetci, ale nie všetci sa zamýšľame nad tým, čo to vlastne pre nás znamená. A nielen pre nás. Nie sme predsa na Zemi sami. . . Práve takéto chabé povedomie medzi dnešnými (nielen) mladými ľuďmi viedlo členov Martinského OZ Ľudia k zorganizovaniu akcie s názvom VEĽKÁ PAPIEROVÁ LÚPEŽ - RECYKLUJTE S NAMI. V podstate šlo o pásmo prednášok. Takisto boli na chodbách školy rozmiestnené biele krabice s logom akcie a nápisom "Krabica na papierový odpad".
Cieľom bolo nielen poučiť študentov o hodnote papiera ako druhotnej suroviny, ale aj rozšíriť ich celkové ekologické povedomie. Dlhodobá časť akcie sa týka spomínaných krabíc. Ide v nej o jednoduchú vec - aby papier, ktorý študenti použijú, nekončil v košoch na odpad, ale práve v týchto krabiciach a následne v recyklačných strediskách.
Neviem, ktorú časť považujete za dôležitejšiu, ala ja osobne si myslím, že v akciách podobných tejto nejde jedine o papier, či lesy. Ide o uvedomenie. Uvedomenie si, že každý z nás môže niečím aktívne prispieť k ochrane (záchrane) modrej planéty. Hoci malú, každý má tú moc pomôcť. Zároveň by sme si aj pomocou takýchto akcií mali uvedomiť naozajstnú cenu vecí okolo nás. Nemyslím tú cenu, ktorú zaplatíme v obchode. Mám na mysli tú hlbšiu hodnotu a zmysel vecí, ktoré prijímame od prírody ako dary. Je dôležité naučiť sa tieto dary si vážiť a byť za ne vďační, aby raz neskončili ako nehodné deti nad troskami rajskej záhrady.
-J. H. -
Anastázia, slávna rocková skupina nášho gymnázia ukončila odchodom piatakov v roku 1996 svoju trojročnú činnosť. Po jej rozpade vznikla v tejto oblasti medzera, ktorú sa pokúsili zaplniť traja chalani- Tomáš Štrbavý (gitara, spev), Tomáš Hanus (klávesy) a Ďuro Dubovský (G-BASitara). Asi v apríli 1997 sa k nám pridal Majo Rábota, ktorý hral na bicie a oficiálne vznikla skupina Et Ceterum. Jej názov, ktorý vymyslel priateľ skupiny a Manitou školy Ivan Ďatko, pochádza zo slov Et Caetera, čo v latinčine znamená , , a tak ďalej". Tým je naznačená neurčitosť, nekonečnosť a snivosť našej hudby aj postoja k svetu a životu.
Prvýkrát sme sa na hudobnom poli stretli pri tvorbe muzikálu My Fair Lady, v ktorom sme sa my a ďaľší muzikanti starali o hudobnú časť. Náš repertoár tvorili a stále tvoria piesne prevažne z dielne T. Štrbavého, takisto však hráme aj nejaké prebraté piesne, v poslednom čase sa začal tvorivo presadzovať aj Tomáš Hanus.
Prvý koncert Et Ceterum ste mohli vidieť na Garden Party 1997, odohrali sme ho vo veľmi príjemnej a útulnej atmosfére, aj vďaka Majovým decentným bicím. Majo však v lete odišiel na rok do USA a kapela ostala bez bubeníka. Našťastie sa medzi novými prváckymi tvárami objavil zjav , , pravého rockera" Lukáša Palečka, ktorý sa stal naším novým bubeníkom. Po miernych počiatočných problémoch sme sa ako-tak zohrali a odohrali ďaľší koncert na Open Day 1997.
Ďalej sa školský rok niesol vo viac-menej jednotvárnom skúšaní, nacvičovaní nových piesní a prerábaní a vyraďovaní starých. Načrtla sa možnosť zorganizovať muzikál Labyrint, ale toto očakávané a vítané osvieženie sa nakoniec kvôli nedostatku času a chrípkovým prázdninám preložilo na začiatok budúceho šk. roka. Každopádne sme niektoré piesne z muzikálu (pochádzajú z pera T. Štrbavého) zaradili do nášho repertoáru. S tým sme sa verejne predstavili na Garden Party 1998. Veríme, že sme nikoho nesklamali a tóny modrého rocku potešili duše všetkých našich poslucháčov.
Ďuro Luník Dubovský
Tomáš Humi Hanus
Lukáš Lucky Paleček
Tomáš Ico Zajac Štrbavý
Skvelí Tomášovia a rovnako skvelí Lukáš a Ďuro
Už tradične sa 26. júna, teda posledný deň školského roka uskutočnila Garden Party. Vydarila sa lepšie ako minulý rok ( zdá sa, že aj v tomto spejeme k dokonalosti). Ešte aj počasie bolo úžasné.
Okrem klasického gulášu sa podávalo aj pivo, domáce pagáče, koláče aj čipsy- každému sa čosi ušlo. A to na tohoročnú párty prišlo neočakávané množstvo ľudí.
Najprv sme si ale museli odstáť všetky oficiality, dostali sme vysvedčenia a o pol desiatej to začalo frčať. Asi najväčší rozruch spôsobil program , , Profáci na móle". Polovica nášho zboru sa totiž dala zlákať, aby v až podozrivo príznačných tričkách prezentovali na módnej show študentský podnik Trikon. Mimochodom, tričká z ich stánku sa do hodiny rozpredali. Po prvý- krát sa predstavila rocková kapela Admirál z Liptovského Mikuláša pod vedením nášho študenta Tomáša Hanusa. Vystriedala ich dobre známa domáca formácia Et ceterum. Aj naši aktívni prváci prispeli do programu. Pripravili program nazvaný Improliga, do ktorého sa mali možnosť zapojiť všetci hraniachtiví. Nešlo o klasické hranie na hudobných nástrojoch, ale išlo o divadelnú improvizáciu na vopred pripravené témy.
Počas celého dňa vládla skvelá nálada, dokonca nás prišli poz- rieť rodičia a priatelia školy a aj naši bývalí piataci, ktorí hneď po Party odchádzali na spoločný výlet. Zavládol aj smútok z rozchodu na dva mesiace, ale nostalgiu z lúčenia celkom vyvážila vidina slnkom zaliatych prázd- dnin.
-MĽ a AJ-
Ani to nie je tak dávno , čo sa začiatkom prázdnin prváci našej školy vybrali už po druhýkrát vyskúšať na vlastnej koži, aké to je žiť v anglickej rodine, chodiť do anglickej školy brúsiť (pešo!) po londýnskych "streetoch", "roadoch", "drivoch" a "squaroch" aby mohli zapadnúť celí zmorení, no zvedaví, do svetoznámej galérie voskových figurín TUSSAUD’S, kráľovského sídla WINDSOR, pri všetkej dôstojnosti sa rodiacej DOLNEJ SNEMOVNE PARLAMENTU, či najdrahšieho obchodu "HARROD’S", kde nakupuje ešte aj inak "šetrná" Alžbeta II. (Naši prváci sa však uskromnili - veď na hranolky a kolu stačí aj McDonald’s).
A čo ich čakalo skoro na záver? Ako keby jedna metropola nestačila, museli ísť pozdraviť ešte i Paríž - Paríž z Eifellovky, Paríž zo Seiny, Paríž po vlastných. . .
No a na samom konci? Objatia mám, otcov, bratov a sestier a kufor plný spomienok. Neveríte? Spýtajte sa ich.
PhDr. Janka Stachová
(1. 7. - 7. 7. 1998)
V posledných rokoch sa snažíme vybudovať tradíciu vodáckych kurzov pre 4. ročník. S jednou prestávkou sa nám to úspešne darí.
Kurz sa tohoto roku konal v prvom júlovom týždni a bol pre študentov nepovinný. Napriek tomu sa ho zúčastnilo 25 dievčat a chlapcov. Pridali sa k nám aj naši bývalí absolventi. Počas kurzu si mali študenti možnosť vyskúšať základy surfovania (mnohí boli aj úspešní) a jazdy na kanoe. Program bol doplnemý cyklistickými výletmi. Bývali sme v stanoch a hoci nám počasie veľmi neprialo, myslím si, že to bola pre všetkých vydarená akcia.
PaedDr. D. Lauková, vedúca kurzu
Voliteľné predmety (1998/99)
4. ROČNÍK - 18 hodín voliteľné /12 hodín povinné
4-hodinové:
2-hodinové:
5. ROČNÍK - 22-26 hodín voliteľné /2 hodiny povinné
4-hodinové:
2-hodinové:
4. a 5. ROČNÍK (spoločné)
2-hodinové:
Nepovinné predmety (2-hodinové)
2. ročník:
3. ročník:
4. ročník:
Povinné predmety-podľa učebného plánu
1. ročník - 31 hodín
2. ročník - 31 hodín
3. ročník - 31 hodín
4. ročník - 12 hodín
5. ročník - 2 hodiny
S. Funiak
strieborná medaila na svetovej olympiáde v programovaní v Kapskom
meste - december 1997
Pamätný list sv. Gorazda udelený ministerkou školstva v B. Štiavnici - december 1997
stretnutie s predsedom vlády - február 1998
1. miesto v celoslovenskom kole olympiády v programovaní
Debatný klub
L. Antalová - 4. A - členka slovenského tímu na celosvetovej
súťaži v debatovaní v Izraeli- febr. 1998
tím: L. Antalová, E. Kušíková, J. Dubovský - 4. roč. - 2. miesto na celoslovenskej
súťaži debatných klubov v anglickom jazyku a tím R. Jacko, I. Ivašková - 3. B, E.
Radochová - 4. A - 4. miesto
L. Antalová a E. Radochová - 4. A budú členkami slo- venského tímu na svetovej
súťaži v stredoškolskej debate v Londýne
1. miesto nášho tímu v regionálnych debatách
ukážkové debaty na seminároch vedúcich debatných klubov
European Communities Project - už 2-krát ocenené diplomom za prácu D. Pazderková, V. Maršová, E. Danková, N. Verešová, B. Bučková - 4. ročník
Matematická olympiáda - úspešní riešitelia krajského kola kategó- rie A: S. Funiak, V. Kozák, P. Ďurana
Fyzikálna olympiáda - úspešný riešiteľ krajského kola kategórie A A. Halabica - 5. A
Olympiáda v anglickom jazyku - 2. miesto v krajskom kole Z. Tomková - 4. A
K. Kajánková - 5. B - úspešné umiestnenie v celoslovenskej súťaži Škultétyho rečňovanky
R. Barenský - 4. A - 1. miesto v okresnej prehliadke v kategórii hra na sláčikové hudobné nástroje
Športové súťaže - Stredoškolské hry mládeže vo volejbale,
basketbale
Novoročná latka v skoku do výšky
1. , 2. a 3. miesto v cezpoľnom behu, družstvo chlapcov, dievčat, B. Kazíková - 2.
roč.
Lesoochranárske zoskupenie VLK - študenti G-BAS a študentský podnik ZOBB zakúpili po 1 strome v prirodzenom lese
M. Murárová - 2. A - 2. m. v okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína
E. Medvecká - 4. A - 1. m. v Peace Corpse Competition na tému: Women in development
K. Iľanovská - 3. B - miesto v Open Society Foundation Competition
Debatný klub na našej škole funguje už pekných pár rôčkov a patrí medzi najstaršie kluby na Slovensku. Jeho členovia sa neboja debatovať na žiadnu z tém, počínajúc tými o (ne)potrebe zakázať fajčenie a končiac debatami o (ne)povinnosti vyspelých krajín pomáhať rozvojovým. No a v poslednom roku zaznamenal náš klub ďaľšie úspechy. Medzi tie prvé patrila účasť na medzinárodnom letnom debatnom tábore v Lotyšskej Rige, ktorá nasledovala po víťazstve na minuloročnej celoslovenskej súťaži v debatovaní v anglickom jayzku.
To bolo ešte cez prázdniny. S novým školským rokom sa začal aj 3. ročník celoslovenskej debatnej ligy v našom rodnom jazyku, ktorú organizovali členovia debatného centra na našej škole a ktorú sme po urputných bojoch s debatérmi z celého Slovenska napokon aj vyhrali. Podobný úspech sme zožali aj na turnaji v anglickom jazyku, keď sme sa rozhodcov snažili presvedčiť o tom, že OSN nie je bezzubé monštrum. Nanešťastie presvedčivejší boli naši oponenti, a tak sme odišli ako druhí najlepší.
Naši najlepší rečníci zároveň získali možnosť zúčastniť sa na medzinárodnom letnom debatnom tábore v Bulharsku a na maj- strovstvách sveta v debatovaní, ktoré sa uskutočnia túto zimu v Londýne. Tohtoročné kolo týchto majstrovstiev sa konalo v izraelskom Jeruzaleme, kde naše farby proti celému svetu hájil aj team zo Slovenska, v ktorom bol zastúpený aj náš debatný klub. V súčasnosti organizujeme celoškolský debatný turnaj amatérskych teamov. Vyvrcholenie tohto zápolenia ste si mohli pozrieť aj na našej Garden Party, keď sa víťaz finále stretol so zástupcami profesorského zboru na tému, či mladý človek potrebuje mať vzor.
Treba tiež ale podotknúť, že súťaženie nie je pri debatovaní to najpodstatnejšie, lebo nakoniec málokedy ide o to, kto vyhral. Hlavné je uvedomiť si, aké dôležité je vedieť vytvoriť si, vyjadriť a obhájiť svoj názor, rovnako ako prijať názory oponentov.
The Debaters
Naši študenti pokračujú v štúdiu na vysokých školách na Slovensku i v zahraničí.
V školskom roku 1996/97 ukončilo štúdium na našej škole 60 študentov maturitnou skúškou, z nich 56 študentov bolo prijatých na štúdium na vysokej škole, čo predstavuje 92% z celkového počtu.
V šk. roku 1997-98 ukončilo štúdium 62 študentov.
Dve študentky si nepodali prihlášku na VŠ (pobyt vo V. B. , založenie rodiny).
60 študentov sa prihlásilo na vysokoškolské štúdium, prijatí boli všetci.
56 študentov absolvuje denné štúdium, 4 diaľkové, z toho 5 študentov plánuje študovať na dvoch VŠ súčasne.
50 študentov bolo prijatých v SR a 10 v zahraničí : 1 v USA, 6 v Prahe, 1 v Olomouci, 1 v Hradci Králové a 1 v Bruntále.
Študenti si podali v priemere 2-6 prihlášok a niekoľkí z nich boli prijatí na 2-5 škôl.
právnické fakulty : 7 (Bratislava 5, Košice 1, Olomouc 1)
biblické štúdium : 1 v Bruntále
polit. a medzinár. vzťahy : 2 na UMB
ekonomické zameranie : 24 (Bratislava 16, BB 4, Nitra 1, Praha 3)
lekárske fakulty : 5 (Bratislava 2, Martin 1, Hradec Králové 1, Praha 1)
veterinárske lek. : 1 v Košiciach
filozofické fakulty: 9(Bratislava 4, Trnava 1, Nitra 1, Prešov 1, Praha 2)
pedagogické štúdium : 5 (Nitra 1, Prešov 1, Bratislava 3)
prírodovedné zameranie: 10 (Bratislava 5, Trnava 1, B. Bystrica 1, Zvolen 2, Košice 1)
Massechussetts Institute of technology, Cambridge USA : 1
Uvedené info. sme získali na základe dotazníkov vyplnených našimi študentami. Ohlasy na štúdium na G-BAS sú jednoznačne pozitívne, rezervy vidia študenti vo vlastnej príprave.
"Som naozaj rada, že som mohla navštevovať práve G-BAS, nielen preto, že som sa tu naučila veľa z Angličtiny a iných predmetov a že ma do velkej miery pripravila na prímačky, ale aj preto, že tu boli pekné vzťahy medzi profesormi a študentmi a že som si tu s niekoľkými ľudmi vytvorila dobré priaťeľstvá. Ďakujem za všetko, rada sa prídem pozrieť späť. " E. Pospíšilová
. . . " Ešte jeden zážitok: pri prezentácii na prijímačkách na Fakultu managementu v Bratislave, keď som podala vysvedčenie, sa ma ten pán opýtal, či som z anglického gymnázia. Keď som povedala, že áno, odvetil: Takže prijatá. Na môj údiv mi oznámil: Veď vy ste nám tu zdvihli latku, kvôli vám sú tie prijímačky také ťažké. Takže G-BAS už niečo hovorí aj na takýchto školách, a preto budem držať palce, aby sa obraz nášho gymnázia ešte viac zviditeľňoval a neustále rástol výchovou nových talentov a vynikajúcich študentov. Ešte raz ďakujem za všetko. " J. Mattová
PhDr. Beata Makovická, výchovná poradkyňa G-BAS
Začiatok školského roka: 2. 9. 1998 (streda)
- vyučovanie v I. polroku sa končí 29. 5. 1999 (piatok)
- vyučovanie v II. polroku sa začína 2. 2. 1999 ( utorok)
Koniec školského roka: 30. 6. 1999
PRÁZDNINY:
Jesenné prázdniny - 30. 10. ‘98- 2. 11. ‘98
- vyučovanie začne 3. 11. ‘98 (utorok)
Vianočné prázdniny - 23. 12. ‘98- 6. 1. ‘99
vyučovanie sa začne 7. 1. ‘98 (štvrtok)
Polročné prázdniny - 1. 2. ‘99 (pondelok)
Jarné prázdniny - 1. 3. ‘99- 5. 3. ‘99
vyučovanie sa začne 6. 3. ‘99
Veľkonočné prázdniny - 1. 4. ‘99- 6. 4. 99
vyučovanie sa začne 7. 4. ‘99
Letné prázdniny - 1. 7. ‘99- 31. 8. ‘99
Vážení čitatelia, priatelia našej školy!
Dostalo sa Vám do rúk ďalšie vydanie našej školskej ročenky. Síce neskôr, ako bolo naplánované, ale aktivity našej školy sa neskončili záverom školského roka v júni. Naši študenti sa cez prázdniny vybrali za poznaním, športom, dobrodružstvom, a tak sme čakali do septembra, aby ste si mohli prečítať o ceste do Anglicka, do Nórska a o vodáckom kurze.
Snažili sme sa, aby Ročenka zachytila všetko, ale nemôžeme byť všade, a preto, ak si myslíte, že v nej niečo chýba, tak sa hlboko ospravedlňujeme a prosíme všetkých, čo nás za chrbtom ohovárajú, nech si to skúsia s nami. Bude nám potešením !
Samozrejme nájdete v tejto Ročenke okrem textov aj obrazovú prílohu, profily sponzorských firiem, mená študentov a profesorov, naše mimoškolské aktivity, jednoducho jeden krásny rok života v tejto našej školičke. Naša redakcia vysoko oceňuje, že tento rok nebol zo strany študentov až taký problém s príspevkami. Najpohotovejší boli naši prváci, za čo u nás získali , , malé plus". Naše obrovské, , vďaka" patrí profesorom za ich dôveru, ktorú do nás vložili a za ich ochotu. Ďakujeme i fotografom, grafikom a všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa podieľali na jej vydaní. A samozrejme, keďže peniaze hýbu svetom, a teda i našou Ročenkou, naša obrovská vďaka patrí sponzorom.
-red & blue -
P. S. : Tento rok ste nás všetci potešili. Každý ročník sa svojsky prejavil. Naši zlatí prváčikovia sa nám vyznali zo svojich pocitov na tejto škole a priblížili nám lyžiarsky výcvik. Druháci nás oboznámili s tým, ako vidia seba versus ostatní členovia školy. Tretiaci, keďže tento rok , , lámali", bolo načase, aby ako , , staré páky" prehodnotili, čo im tento rok dal, (viď branný výcvik KOČAP), a vzal oproti ostatným rokom. Na štvrtákov to tento rok prišlo (čo? - no predsa maturita!) a píšu nám, ako veľmi ich to poznačilo. No a piataci, keďže zažili stužkovú a opustili našu školu - tak nám napísali niečo o tom.
Piataci sa s nami lúčili pesničkou, ktorá plne vystihuje študentský život na G-BASu. Zložili ju oni sami a my Vám ju teraz ponúkame:
Najkrajšia si, keď trénujem šprinty
osviežený vôňou výfukov.
V autobuse astmaticky dýcham
s polkou školy telo na telo.
Refrén:
Na každý deň máš, nariadení pár,
porušovať ich stále skúšam.
Najkrajšia si keď cválam po chodbách
kam len skočím blato otrasiem.
Šerif Očka práska dlhým bičom
zaháňa ma naspäť do šatne.
Refrén
Najkrajšia si keď fajčím za plotom
cez dym hľadím na vchod lákavý.
Riaditeľka vyzrie bystrým okom
zahasí nám špaky o hlavy.
Refrén
Najkrajšia si keď pod nôckou skúšam
napodobniť podpis rodičov.
A keď sa môj trik podlý nevydarí
strávim jarné týždne za školou.
Refrén
Škoda, že je to všetko už over
bolo nám tu sem-tam celkom fajn.
Vrátime sa občas pozrieť školu,
najlepší už idú, tak good-bye.
Refrén
ROČENKA 1997/98
Bilingválne anglicko-slovenské gymnázium
Komenského 215
038 52 Sučany
Koordinátorka:
Mgr. Jarmila Balátová
Redakcia:
Miroslava Ľachká (3. B)
Alena Jendrišáková (3. B)
Daniela Kortišová (3. B)
Lucia Lehútová (3. B)
Prispievatelia:
Michaela Kadášiová (4. B)
Juraj Horváth (3. A)
Lucia Poliaková (3. A)
Miša Gavorníková (3. B)
Barbara Benedeková (3. B)
Judita Naščáková (3. A)
Michaela Baruníková (1. A)
Iveta Hajdáková (2. B)
Jana Zmrhalová a Martin Kotrč (1. A)
Ďuro Dubovský (4. B)
Matúš Harkabus (5. B)
Pokračovanie na strane 1